RDA
Platforma pro rozvoj
příhraničních regionů
Domovská stránka / Aktuality / Euroregion Glacensis a RDA navazuje další mezinárodní kontakty

Euroregion Glacensis a RDA navazuje další mezinárodní kontakty

Euroregion Glacensis a RDA navazuje další mezinárodní kontakty
Logo.jpg
Do sídla RDA v Rychnově nad Kněžnou dne 28. 3. 2012 zavítali v rámci své čtyřdenní pracovní cesty v ČR přední zástupci společnosti ACE International Consultants, pan Antonio Friás, vedoucí divize strukturálních fondů Evropské unie, pan Luis Vizuete, ředitel dceřiné společnosti v ČR a paní Jana Troubková, vedoucí projektových manažerů české pobočky, aby se tu setkali se zástupci Euroregionu Glacensis, který zastupoval předseda euroregionu pan Miroslav Vlasák a 1.místopředseda pan Jiří Čepelka a dále se zástupci agentury RDA, kterou zastupoval Jaroslav Štefek, ředitel a Mgr. Martina Juričková, manažerka mezinárodních projektů. 

ACE International Consultants je španělská společnost, která již 20 let poskytuje své služby různým orgánům státní správy, asociacím a rozvojovým organizacím s cílem podpořit ekonomický a sociální rozvoj. Za dobu své existence realizovala více jak 300 mezinárodních projektů v různých částech světa.

„Z pohledu Euroregionu Glacensis mohou kontakty tohoto typu pomoci k získání zkušenosti z přeshraniční spolupráce v jiných částech Evropské unie, které můžeme v budoucnu využít i pro naši česko – polskou spolupráci“, uvedl předseda euroregionu pan Miroslav Vlasák.

„Účelem toto prvního setkání bylo navázání vzájemných kontaktů pro možnost budoucí spolupráce na poli mezinárodních projektů. V současné době se připravují dokumenty pro budoucí plánovací období 2014 – 2020, kde bude opět dbán velký důraz na územní spolupráci.“, sdělil k výsledku jednání ředitel RDA Jaroslav Štefek.

Na závěr zástupci prodiskutovali možnosti vzájemné spolupráce v mezinárodních projektech a ujistili se o společném navržení vhodných projektových záměrů.

Sekretariát euroregionu

Galerie ACE v EG a RDA

1
2
3
4
5
6
Euroregion Glacensis
2010  |   Regional Development Agency   |   Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou   |   + 420 494 535 095   |   info@rda-rk.cz