RDA
Platforma pro rozvoj
příhraničních regionů
Domovská stránka / Aktuality / Návštěva ministra kultury v Krkonoších

Návštěva ministra kultury v Krkonoších

Návštěva ministra kultury v Krkonoších
7 KRNAP
Ministr kultury Jiří Besser navštívil 29. března 2011 Vrchlabí, kde se setkal se zástupci regionu našich nejvyšších hor. Setkání, na nějž ministr přijel na pozvání předsedy Svazku měst a obcí Krkonoše a vrchlabského starosty Jana Sobotky a ředitele Správy KRNAP Jana Hřebačky, se zúčastnili starostové a další zástupci obcí z Krkonoš, dále pak představitelé krajů – hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová a Jaroslav Štefek sekretář Euroregionu Glacensis a ředitel RDA.

 „Je pro Krkonoše jedinečnou příležitostí přivítat ministra kultury a mít možnost mu představit zásadní projekt rekonstrukce muzea, které bude mít po dokončení evropský význam. Nová expozice kromě vyzdvižení přírodních hodnot Krkonoš mapuje také vliv lidské činnosti na tvář krajiny,“ uvedl Jan Sobotka, předseda Svazku Krkonoše a starosta Vrchlabí.

„Panu ministru kultury jsme představili naše aktuální záměry v oblastech, které přímo souvisejí s jeho resortem, především projekt rekonstrukce dosavadní stálé expozice Krkonošského muzea ve Vrchlabí „Kámen a život“ na hlavní návštěvnické centrum Správy KRNAP se zbrusu novými expozicemi, odrážející nejaktuálnější trendy výstavnictví a muzejní prezentace,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka s tím, že prezentace projektu pro veřejnost v regionu i pro zástupce médií proběhnou v nejbližších týdnech.

Ministr Besser také následně téměř hodinu diskutoval se starostkami a starosty krkonošských obcí o problémech, které je v jejich obcích pálí a následně se přímo ve vrchlabském klášteře osobně seznámil se současnou podobou expozic hlavní budovy Krkonošského muzea Správy KRNAP.

Za RDA se společného setkání zúčastnil také ředitel Jaroslav Štefek a vedoucí projektových manažerů Josef Taláb, který má projekt na starosti. „V současné době netrpělivě čekáme na otevření dotačního programu z Operačního programu životní prostředí, do kterého bude projekt připraven. Bohužel se plánované vyhlášení výzvy odložilo a nedokážeme odhadnout, kdy bude program spuštěn a v jaké podobě. Aktuálně se dokončují poslední práce nad sestavením rozpočtů a vizualizací jednotlivých prostor,“ sdělil ředitel RDA Jaroslav Štefek.  

Galerie Ministr kultury v Krkonoších

Ministr Besser v KRNAP 01
Ministr Besser v KRNAP 02
Ministr Besser v KRNAP 03
Ministr Besser v KRNAP 04
Ministr Besser v KRNAP 05
Ministr Besser v KRNAP 06
Ministr Besser v KRNAP 07
2010  |   Regional Development Agency   |   Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou   |   + 420 494 535 095   |   info@rda-rk.cz