RDA
Platforma pro rozvoj
příhraničních regionů
Domovská stránka / Aktuality / Skladové, obchodní a volnočasové centrum Walzlovka - Meziměstí

Skladové, obchodní a volnočasové centrum Walzlovka - Meziměstí

Skladové, obchodní a volnočasové centrum Walzlovka - Meziměstí

V pátek, 13.12.2013 ve 13 hodin bylo slavnostně za účasti významných hostů otevřeno skladové, obchodní a volnočasové centrum Walzlovka v Meziměstí na Broumovsku. Toto centrum vznikalo po dva roky ve starém, léta nevyužívaném objektu (tzv. brownfields) uvnitř urbanizovaného území města  Meziměstí i díky dotaci z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod. Historie objektu sahá až do 80. let 19. století, kdy v něm byla zahájena rodinou Walzlů textilní výroba bavlněného a lněného zboží a tuto svoji náplň si rozsáhlá budova udržela až do 40. let 20. století.  Poté objekt přestal plnit svoji výrobní funkci a sloužil jako skladovací prostory.

Od původního záměru investora, firmy ČEKO IMPORT, a.s., rekonstruovat bývalou továrnu do jejího slavnostního otevření ale uplynulo hodně času. Prvotní myšlenky se objevily již v roce 2006, na počátku roku 2009 byl objekt zakoupen a začala příprava projektu. Ta byla završena podáním žádosti o dotaci, protože vzhledem k rozsáhlosti plánované rekonstrukce se investor rozhodl požádat o dotaci z ROP Severovýchod. Stavební práce byly zahájeny v prosinci 2011 a ukončeny v listopadu 2013.

V současné době rekonstruovaný objekt nabízí multifunkční využití, jak už vyplývá ze samotného názvu projektu. Nalezneme zde obchodní a skladové prostory investora, diskontní prodejnu potravin a další komerční prostory, restauraci, můžeme příjemně relaxovat v solné jeskyni, zahrát si bowling, zastřílet si na jedné ze čtyř nejmodernějších krytých střelnic, provozovat lezení na boulderingové či lezecké stěně, vyzkoušet si svoji fyzickou zdatnost v posilovně. Různé možnosti nabízí i víceúčelový sál v přízemí objektu, ve kterém se budou konat farmářské trhy, různá setkání, koncerty atd. Zároveň došlo k revitalizaci venkovních prostor bezprostředně obklopujících budovu Walzlovky. Byla zregenerována zeleň a vznikla nová parkovací místa pro návštěvníky centra.
 

„Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších projektů, který naše agentura v poslední době administruje. V Meziměstí vzniká skutečně ojedinělé kulturní a volnočasové centrum, které bezesporu pomůže oživit celý region Broumovska. Z mého pohledu je tento záměr dobře orientován na ještě neobjevený potenciálu polské klientely a věřím, že investor tento skrytý potenciál náležitě využije a mám radost, že vzniká další místo pro možnost propojování česko-polské kultury. Přidanou hodnotou je i návaznost na již realizované významné projekty v oblasti Broumovska, jako např. letní koupaliště v Meziměstí, kde více jak polovina návštěvníků je právě z Polska“, dodal Jaroslav Štefek ředitel RDA a zároveň sekretář Euroregionu Glacensis.Galerie Walzlovka - slavnostní otevření

1
1a
2
3
4
5
6
7
8
9
rop-nuts-rgb.jpg
eu-investice-do-vasi-budoucnosti-plnobarevna-rgb.jpg
2010  |   Regional Development Agency   |   Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou   |   + 420 494 535 095   |   info@rda-rk.cz