RDA
The platform for cross-border
regional developmen
Homepage / News / Mezinárodní noční závod na osvětleném běžeckém okruhu v Jadrné

Mezinárodní noční závod na osvětleném běžeckém okruhu v Jadrné

Mezinárodní noční závod na osvětleném běžeckém okruhu v Jadrné
Téměř tři desítky závodníků přišli v sobotu 2. února 2019 změřit své síly na nočním mezinárodním závodě na osvětleném běžeckém okruhu v Jadrné v obci Orlické Záhoří. 
 
"Ještě dopoledne jsme přemýšleli, zda kvůli silnému větru a dešti závod nezrušit. Naštěstí se ale počasí umoudřilo a mohl se již druhý ročník mezinárodního nočního závodu uskutečnit. Jsme moc rádi, že zde můžeme přivítat také návštěvníky z naší parnerské obce Bystrzyca Kłodzka." komentoval začátek akce starosta obce Orlické Záhoří Vojtěch Špinler.
 
Závod byl rozdělen do čtyř kategorií: děti do 12ti let a mládež do 18ti let museli ujet na běžkách volným stylem 2 km, dospělí, rozdělení na muže a ženy, jeli 4,6 km.
 
"Srdečně zveme zájemce také na partnerský závod, který se uskuteční v neděli 17.2.2019 na Spaloně. Pro ty, kteří nechtějí závodit, ale chtějí si jen užít běžkování,  pravidelně upravujeme běžecké trasy v okolí obce nebo nasvícený, téměř 5 km dlouhý, lyžařský běžecký okruh v Jadrné. Všechny trasy i parkování je návštěvníkům k dispozici zdarma." říká paní Jana Matyášová, která pracuje v Turistickém informačním centru v Orlickém Záhoří.
 
Doprovodným programem byla ukázka úpravy lyžařských běžeckých tras pomocí techniky zakoupené díky finanční podpoře EU.
Poháry pro vítěze
Součástí programu byla také ukázka techniky spolufinancované z prostředků EU
Start dětí do 12ti let
Start kategorie muži a ženy
Nejnáročnější stoupání museli závodníci zdolat hned na začátku závodu
Hromadné foto vítězů
 
Akce se konala v rámci projektu "10 let spolu" reg.č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001778.
Povinná publicita
2010  |   Regional Development Agency   |   Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou   |   + 420 494 535 095   |   info@rda-rk.cz
Webdesign and CMS animato.pnganimato.cz