RDA
Platforma rozwoju
regionów przygranicznych
Homepage / Aktualności / V Kladské Bystřici proběhlo další mezinárodní školení hasičů

V Kladské Bystřici proběhlo další mezinárodní školení hasičů

V Kladské Bystřici proběhlo další mezinárodní školení hasičů
V sobotu 17.3.2018 se sešly jednotky JSDH Orlické Záhoří, JSDH Deštné v Orlických horách, OSP Domaszków a OSP Plawnica na společném školení hasičů, které se konalo v hotelu Adis v Kladské Bystřici. Cílem setkání bylo přiblížení polského záchranného systému českým partnerům a vzájemná výměna zkušeností. Zúčastnění obdrželi také česko-polský slovník, který by jim měl pomoci s komunikací při společném zásahu.
 
Poslední aktivitou projektu bude společné cvičení dotčených hasičských jednotek, které se uskuteční v pátek 18. května 2018 v Orlickém Záhoří. Na tomto setkání bude představena nově zakoupená speciální technika a bude podepsána smlouva o společném zásahu, která umožní zjednodušení při povolávání jednotek k zásahu, která jsou v bezprostřední blízkosti hranice. Jak se shodují starostové hasičských jednotek i statutární zástupci dotčených obcí, jedná se o projekt, který má významný vliv na zvýšení bezpečnosti v příhraničí.
Povinná publicita
IMG_3891
2010  |   Regional Development Agency   |   Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou   |   + 420 494 535 095   |   info@rda-rk.cz
Webdesign i system redakcyjny animato.pnganimato.cz